Almanya Göçmenlik Başvurusu ve Vatandaşlık Almak

 Almanya Göçmenlik Başvurusu ve Vatandaşlık Almak

Almanya Göçmenlik Başvurusu ve Vatandaşlık Almak

Daha iyi koşullarda çalışmak isteyenler için özellikle yurtdışında çalışmak için tercih edilecek yerler arasında Almanya yer almaktadır.

Uzun yıllardır Almanya’da yaşamakta olan vatandaşlar için Almanya’da vatandaşlık alma konusunda özellikle belirlenen koşullara göre işlem yapılmaktadır. 50 yıldan daha uzun süredir Almanya’da hayatını devam ettiren vatandaşlar için ikinci ya da birinci vatandaş olma durumu söz konusu olmaktadır. Bu nedenle ayrı kalmaları sebebiyle yaşamış olduğu sorunlar artmaktadır.

Almanya’da yaşayanlar için Almanya’da vatandaşlık kazanma yolları arasında pek çok farklı seçenek bulunmaktadır. Bu nedenle vatandaşların farklı yolları deneyerek vatandaşlık kazanabilirler.

  1. Doğumla Almanya’da vatandaşlık kazanma

Annesi ya da babası herhangi birinin alman vatandaşı olması durumunda doğacak olan çocuk alman vatandaşı olarak kabul edilmektedir. Bu durumda özellikle annenin ya da babanın anlamadan beş olması durumunda doğacak olan çocuk için doğumdan itibaren alman vatandaşı olmak imkanı sağlanmaktadır.

Almanya Göçmenlik Başvurusu ve Vatandaşlık Almak

  1. Seçime yoluyla alman vatandaşlığı kazanma

Doğum yoluyla alman vatandaşı olmanın yanı sıra alman vatandaşı olan çocuklar için anne ya da babanın ülke vatandaşı olarak görülmesi açısından hazırlanan yasa ile uygulama yapılır.

  1. Yabancılar yasası sayesinde alman vatandaşlığı kazanma

Kişilerin özellikle Almanya’da en az sekiz yılı yasal olarak oturmuş olması gerekmektedir. Vatandaşlık için yapılacak olan başvurular sırasında özellikle oturma iznine ya da yerleşim iznine sahip olunması gerekir.

  1. Takdir yoluyla vatandaşlık kazanma

Almanya’da kişilerin en az 8 yıl yasal olarak oturması, 60 yaşından büyük yabancılar için özellikle 12 sene oturum, siyasi iltica başvurusunun kabul edilmesi durumunda 6 sene oturum gerekmektedir.

  1. Eş ve çocuk durumundan dolayı vatandaşlık kazanılması

Özellikle Almanya vatandaşı olmak isteyenler için belirlenen koşullarda gerekli durumların sağlanması halinde vatandaşlık alınması mümkündür.

Almanya Göçmenlik Başvurusu

Yurtdışına çıkış sağlamak için özellikle Almanya göçmenlik başvurusu yapmak isteyenler için belirlenen koşullara uygun şekilde işlem yapılmasını sağlamaktadır. Serbest girişimci olarak ya da freelance olarak başvuru yapılması durumunda göçmen olarak alınması sağlanabilir. Belirlenen şartların yerine getirilmesi durumunda yapılacak olan başvurular değerlendirilerek kısa süre içerisinde geri dönüş sağlanabilir.

Almanya’da özellikle göçmen olarak yaşamayı düşünenler için belirlenen şartların yerine getirilmesi gerekir. Daha sonrasında yapılacak olan başvurular dahilinde gerekli incelemeler sağlanarak uygun olan kişiler için olumlu dönüş sağlanmaktadır. Bu sürecin olumlu olması durumunda kişilere verilen göçmenlik hakkı ile Almanya da yaşaması sağlanabilir.

 

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın