Belçika’da Çalışmak Ve İş Olanakları

 Belçika’da Çalışmak Ve İş Olanakları

Belçika’da Çalışmak Ve İş Olanakları

Yurt dışında çalışma konusunda olumlu yaklaşmayan pek çok kişi bu konuyu tekrar ele aldı. Son zamanlarda Türkiye’de ekonomik sıkıntıların ortaya çıkması insanları yurt dışı iş alternatiflerine yönlendirdi. Avrupa kıtasında çalışmayı hayal edenler kişilerin en çok iş aradıkları ülkeler arasında Belçika’da bulunuyor.

Belçika’da çalışmak içinhangi şartlar gerekiyor. Bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Belçika işçi alımı her yıl yapılıyor. İşsizlik oranı son derece düşük olanülke büyüme rakamlarını her geçen gün arttırıyor. Ülkenin ekonomisinin büyümesi ile beraber işçi talebi de artış gösteriyor.Ülkenin vatandaşlarına sunduğu yüksek yaşam standartları oldukça ilgi çekiyor. Dışarıdan gelerek çalışmak isteyenler kişilerin ülkenin bazı isteklerini karşılaması gerekiyor.Belçika çalışma iznive oturma konusundabelirli bazı sorulara tabi tutulacaksınız.Bu sorulara karşı kendinizi hazırlamanız gerekir.

Belçika’da Çalışmak Ve İş Olanakları

Çalışma İzni Kuralları

Belçika’da çalışma izninasıl alınır? Çalışma izni için doğrudan başvuru yapmanız gerekir. Başvuruları yaparken ayrıca evrakların eksiksiz olması önemlidir. Aksi durumda başvurunuz olumsuz yanıtlanır. Gerekli belgeleri tamamladıktan sonrabaşvurunuzu yetkili makamlara ulaştırabilirsiniz. Her şey onaylanınca çalışma izni alabilirsiniz.

A Tipi Çalışma İzni Nasıl Alınır?

A tipi çalışma izni ülkede süresiz çalışma imkanı veren bir izin türüdür. A tipi çalışma izni eniyi koşullara çalışma iznidir.Bu yüzden bu vize türünü almak son derece zordur.

B Tipi Çalışma İzni Nasıl Alınır?

B tipi çalışma izni, A tipine göre daha sınırlı özelliklere sahiptir. Ülkede faaliyet gösteren iş yeri bu izni sizin için alır. B tipi izin, sadece işyeri içerisinde geçerlidir. Bu nedenle iş değişikliği yaptığınız zaman tekrar çalışma izni almanız gerekir. B tipi çalışma izni 3-5 yıl kadar Belçika’da kalma imkanı sunuyor.

C Tipi Çalışma İzni Nasıl Alınır?

C tipi çalışma izni sadece bir yıllık çalışma iznini içerisinde kapsar. Bu nedenle çalışan kişilerin vizelerini her yıl yenilemesi gerekir. C tipi çalışma izninin başvurusu belediyeden alınır. Başvuru kurum tarafından gerçekleştirilir.

Çalışma İzinlerinin Süresi Ne Kadar?

Çalışma iznideğerlendirmesini Belçika Büyükelçiliği verir. Değerlendirme süreçleri bir ya da iki hafta sürebilir. Yetkililer mülakata gerek duyarsa işlem daha da uzun olabilir. Bu yüzdenbaşvuru yapmayı düşünüyorsanız şimdiden belgelerinizi hazırlamanızı öneriyoruz.Ülkede izin olmadan, yasa dışı olarak çalışmanız büyük cezalarla karşılaşmanızı sağlayabilir. Bu yasal olmayan hareket nedeniyle ülkede hiçbir zaman çalışma izni alamayabilirsiniz.

Rusyada Çalışmak , Rusyada İş İmkanı

İsviçrede Çalışmak İsviçrede Yaşam

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın