Doların Son 5 Yıldaki Durumu

 Doların Son 5 Yıldaki Durumu

Doların Son 5 Yıldaki Durumu

Devamlı olarak yaşanan değişimler nedeniyle doların son durumu özellikle yatırım yapmak isteyenlerin merak ettiği konular arasında yer almaktadır.

Yılın içerisinde yaşanan değişimin yanı sıra doların son 5 yıldaki durumu dikkatli şekilde incelendiğinde yaşanan artış özellikle yatırım yapanların yüzünü güldürmektedir. Dolar son beş yılda zaman zaman düşüş yaşasa da çoğunlukla artış yaşayarak yükselmektedir.

Elindeki kazancı artırmak isteyenler için özellikle tercih edilecek para birimleri arasında dolar son dönemde yaşanan yükseliş nedeniyle yoğun ilgi görmektedir. 2015 yılında 2 TL civarında seyreden dolar giderek artarak yükselmektedir. Yıllara göre yaşanan değişim özellikle yatırım yapanların düşüş ve çıkışlar elindeki kazancı daha da arttırmasına ya da kazancın eksilmesine neden olmaktadır.

Doların Son 5 Yıldaki Durumu

2015 Yılı Dolar Durumu

2015 yılının özellikle sonlarına doğru 2 TL’ye civarında seyreden dolar daha sonrasında artış yaşanmıştır. Yatırım yapanlar için o dönemde özellikle küçük miktarlarda yaşanan artışlar nedeniyle yatırımın uzun süreli olması gerekmekteydi. Günümüzde ise yaşanan büyük çaplı değişimler gün içerisinde böyle yatırımcıların daha yüksek oranda kur üzerinden işlem yapmasın neden olmaktadır.

Yıllara göre değişecek olan dolar kuru 5 yıllık değişim özellikleri incelendiğinde yaşanan artışın büyük oranda olduğu görülmektedir. 2015 yılında 2 TL civarında seyreden dolar fiyatı zaman içerisinde yaşanan artışlar sayesinde ve son dönemde yaşanan olaylar nedeniyle günümüzde 6 TL’nin üzerine çıkmış bulunmaktadır. 2015 yılında yatırımcılar özellikle almış oldukları dolarları bozdurmamaları halinde günümüzde yaşanan yükseliş sayesinde daha yüksek oranda kazanç elde etmiş olmaktadır.

2019 Dolar Kuru Değişimi

Günümüzde özellikle 5.80 üzerinde seyreden dolar kuru özellikle yatırımcılar için yapılacak olan incelemeler dahilinde değişen fiyatların gözler önüne serilmesini sağlamaktadır. 2015 yılından 2019 yılına kadar yaşanan beş yıllık değişim dikkate alındığında son dönemde özellikle dolar fiyatlarının oldukça yüksek olduğu görülmektedir. Yaşanan bu yükselişin pek çok farklı nedeni bulunmaktadır. Bu nedenle yatırımcılar özellikle yapacakları tercihler dikkatli hareket ederek kazanç sağlayabilirler.

Tablo halinde hazırlanmış olan dolar fiyat değişimi incelendiğinde yatırımcıların özellikle yaşanan yükselişi net bir şekilde görmesini sağlamaktadır. 2015 yılında 2 TL civarında olan dolar fiyatı şu anda günümüzde 5.80 üzerindedir. Daha önce yatırım yapmış olanlar özellikle yaşanan bu yükseliş sayesinde yüksek oranda kazanç elde etmektedir. Anlık olarak yaşanan değişim ve kapanış oranları özellikle yatırımcılar için etkili olmaktadır. 5 yılda yaşanan değişim farklı etkenler nedeniyle dolar fiyatlarının arttığını göstermektedir.

 

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın