Ev Kredisi Faiz Oranları

 Ev Kredisi Faiz Oranları

Ev Kredisi Faiz Oranları

Ev fiyatlarının gün geçtikçe artması para biriktirme yoluyla ev sahibi olmayı bir hayli zorlaştırdı. Günümüzde ev sahibi olmayı düşünenler bankaların sunduğu konut kredisinden yararlanmaktadır.

Bankalar müşterilerine özelkonut kredilerini sunmaya devam ediyor. Özellikle artış gösteren konut fiyatları insanları krediye yönlendiriyor. İhtiyaç sahipleri için bankalarıkonut kredisi faiz oranları ile uygun kredi seçenekleri sunarak ev sahibi olmanızı sağlıyor. Mortgage uygulamasının yasal hale gelmesiyle beraber ev kredileri farklı seçeneklerde sunulmaya başladı. İnsanlar düşük tutarlarda ödeme gerçekleştirerek kira öder gibi ev sahibi olma şansına erişti. Bu

Konut Kredisi Nedir?

Konut kredi uzun ev sahibi olmanız için size verilen kredi türüdür. Bu kredi uzun döneme yayılmış ödeme seçeneklerini sizlere sunar. Ev satın almak için kredi başvurusu yapan kişiler bankaların ayrıntılı incelemesine girer. Kredi alırkensatın alınacakevinde krediye uygun olması gerekir. Bankalar verdiği kredi karşısında ödeme bitene kadar evi ipotek altında tutar. Borç ödenmemesi durumunda ise ev satılarak banka parasını alır.

Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut Kredisi Nasıl Çekilir?

Konut kredisi ipotek şartıyla bankalar tarafından verilmektedir. Bu nedenle bankalar sizden kefil istemeyecektir. Ayrıca kredi verilirken banka sizin geçmiş dönemlerinizi de inceleme altına alır. Kredi notunuza bakarak bankalar size konut kredisi verir. Evin tamamına konut kredisi verilmemektedir. Sizin en az %20’lik tutarı peşin vermeniz banka tarafından istenir. %80’lik bölüm ise banka tarafından karşılanır. Banka konut kredisi faiz oranları sabit faiz üzerinden verilmektedir. Ülkemizde hizmet veren bankalar bu yöntemden yararlanır. Konut kredilerinin aylık ödemesi bitene kadar aynı tutarda ödeme gerçekleştirilir.

Ev almaya karar verdiğiniz zaman kredi türlerini incelemeniz gerekir Tüm bankaların şartlarını ve faiz oranlarını karşılaştırarak en doğru krediye başvuru yapabilirsiniz. Banka seçerken faiz oranı, komisyon ve diğer ek masrafları araştırmanız önerilir. Konut Gerekli evraklar tamamlandıktan sonra bankalareksper yollayarak durum değerlendirmesi yapar. Eve krediçıkması durumunda ev alım satım işlemleri sonuca bağlanır. Banka tarafından ödeme sonuna kadar ipotek işlemi uygulanır. Banka ipoteği parasını alamadığı zaman kullanmaktadır. Bu nedenle konut kredisi kullandıktan sonra evinizi kaybetmemek için ödemelerinizi düzenli yapmanız gerekir.

Konut Kredisi Faiz Oranları Düşecek Mi?

Yakın zamana kadar konut kredileri yüksek oranlarda seyrediyordu. Yeni devletpolitikaları ve ekonomideki iyileşmeler kredilerin oranlarını dengelemeye başladı. Bankalar yakın zamandakonut kredisi faiz oranları yüzdesini düşürmeye başladı. 2019 yılı boyunca bu oranların düşmesi bekleniyor. Yükselen oranlardan dert yanan vatandaşlar artık rahat bir nefes alabilecek.

Güncel 2019 Konut Kredisi Faizleri

Konut kredilerini 10 yıla kadar vadelendirme hakkına sahipsiniz Bu süre tamamen sizin elinizde bulunmaktadır. Faiz oranları vadeye göre değişse bile geri ödeyeceğiniz miktar da süre azaldıkça düşmektedir.  2019 yılı faiz oranları

  • Halkbank, ev kredi faizi : %1,49
  • Vakıfbank, ev kredi faizi: %1,49
  • Yapı Kredi, ev kredi faizi: %1,61
  • Kuveyt Türk, ev kredi faizi: %1,64
  • Ziraat Bankası, ev kredi faizi: %1,68
  • ING Bank, ev kredi faizi: %1,69
  • TEB, 2019 ev kredi faizi: %1,70
  • Akbank, 2019 ev kredi faizi: %1,75

Sizde bu yeni faiz oranları üzerinden hayalini kurduğunuz evi satın alabilirsiniz.

İng Bank Faiz Oranları

Konut Kredisi İçin Gereken Belgeler

Banka Faiz Oranları

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın