Garanti Kredi Yolları , Kredi Çekmek

 Garanti Kredi Yolları , Kredi Çekmek

Garanti Kredi Yolları , Kredi Çekmek

 

Evet hiç bir borcunuz yoksa, sigortalı işiniz varsa, tapulu mülkleriniz varsa size garanti kredi verecek bir banka da olacaktır.

 

Garanti kredi yolları sadece kredi sicili temiz olan ve düzenli geliri olan kişiler için söz konusudur. Kredi çekmek için ihtiyaç  duyulan en önemli şeyler, iyi bir kredi notuna sahip olmaktır. düzenli olarak borçlarını ödeyen ve kredibilitesi yüksek olan kişilere bankalar kredi teklifleri verir. Kredi teklifleriyle kredi kullanmak için çoğu zaman şubeye bile gitmek gerekmez. Kredi kullanımı konusunda sorunsuz bir süreç geçirmek istediğinizde bu tür durumlara dikkat edin. Eğer kredi siciliniz temizse geliriniz göre kredi kullanabilirsiniz.

 

Kredi Kullanabilmek İçin Gerekenler

 

  1. Kredi kullanabilmenin yolları arasında ilk sırada yüksek kredi notuna sahip olmak geliyor. Bunun için banka ve kredi kullanımlarınızın düzenli olması biraz da yatırımınızın olması yeterlidir.
  2. Bazen öğrencilere de kredi kart verilir. Bu süreçte kredi sicili oluşmaya başlar. Kredi sicilinin iyileşmesi için düzenli ödemeler yapılırsa kredi de verilebilir.
  3. Şirketiniz varsa vergi levhası, sermayeniz ve gelir bilgilerinizi gösteren belgeleriniz gerekecektir. Bunlarla kredi başvuru yapabilirsiniz.
  4. Ev, araba ve işyeriniz varsa bunlar teminat olarak göstererek kredi kullanabilirsiniz. Evinizi ipotek ettirmek riskli olsa da kredi çekmenizi sağlar.

Garanti Kredi Yolları , Kredi Çekmek

Kredi Notu Düşük Olana Kredi

 

Kredi notu düşük olan az risklilere kredi verilir. Ama risk fazlaysa kredi çekme imkanı da azalacaktır. Kredi kullanma şartlarında herhangi bir sorun olanlara kredi vermek için kefil istenebilir. Bu durumda kefilin bilgilerine bakılarak kredi verilmektedir. Kredi düşük olana kredi veren bankalar bu riskle girmek istemez. Ya diğer kredilerin kapanması gerekir ya da kredi notu yükselene kadar beklenmesi gerekir.

 

Kredi notunun yükselmesi için fazla olan hesapları ve kredi kartlarının kapatılması, düzenli olarak ödemelerin yapılması gerekir. Eğer ödemelerinizde aksama varsa ve kredi borçlarınız yapılandırılmışsa bankalar size güvenmeyecek ve kredi vermeyecektir.

 

Hangi Durumlarda Kredi Kullanmak Gerekir?

 

Kredi kullanmak için insanların nakde sıkıştıkları gözlenir. Bu durum ekonomik sıkıntının çok olduğu ülkemizde sık sık karşımıza çıkmaktadır. Oysa kredi kullanmak gerektiğinde faiz oranlarının düşmesini beklemek, ödeme konusunda kolaylık sağlayacak bir sistem tercih etmek ve düzenli gelir sahibi olmak gerekir. Bu şartları taşıyanlar için kredi ödemeleri son derece kolay olacaktır. Ancak bankanın size güvenmesi için ek teminat istemesi, son derece önemlidir. İpotekli kredi çekerek evinizi ya da aracınızı teminat olarak göstermeniz gerekebilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın