İran’da Çalışmak ve İş Olanakları

 İran’da Çalışmak ve İş Olanakları

İran’da Çalışmak ve İş Olanakları

 

İnşaat sektöründe çok fazla Türk şirketin faaliyet gösterdiği İran’da çalışmak ve iş olanakları fazladır. 

İran’da çalışmak ve iş olanakları ülkemizdeki inşaat sektörüyle bağlantılı olarak sık sık karşımıza çıkmaktadır. Türk firmalarının orada yaptığı projeler için tercih edilecek olan birçok iş fırsatı, ekonomik açıdan kendini iyi hissetmek isteyenler için fırsat olabilmektedir. Dolar üzerinden kazanç imkanı sunan yabancı ortaklı işler inşaat işçisi ya da mühendis gibi teknik eleman ihtiyacını arttırmaktadır. Bu konuda genelde zaman zaman açılan iş ilanları size yol gösterecektir. İş ilanlarına başvuru yaparak, aradığınız işi bulabilirsiniz.

Tekstil İşleri De Var

 

İran’da çalışmak için tekstil ürünleri imal ediyorsanız buradaki mağazalara satabilirsiniz. Böyle başlattığınız ticaret hacmini orada bir şube açarak geliştirebilirsiniz. Birçok Türk markasının orada da mağazası var ve üretim yaptırmak istediklerinde oradaki atölyeleri kullanabiliyorlar. Tekstil sektörünün her zaman ihtiyaç olduğu dünyada başarılı bir iş fikrine aslında her zaman kapılar açıktır. Oraya giderek pazar araştırmaları yapılması ne gibi işlerin tutacağının anlaşılması açısından son derece önemlidir.

İran’da Çalışmak ve İş Olanakları

Kadın giyim ürünleri başta olmak üzere süslü ve parlak aksesuarlar, takılar ve lüks markaların tasarım ürünleri bu ülkede ilgi çekmektedir. İyi bir çalışma yapmak istediğinizde öncelikle ülkenin ekonomik durumundan haberinizin olması gerektiğini bilmelisiniz. Ekonomisi ve ticaret hacminin boyutu size yol gösterecektir.

Profesyonel İşler

 

İran’da iş bulmak yerine iş açmak da başarılı olmanızı sağlar. Özellikle estetik cerrah olanlar ve güzellik sektörü, saç ekimi gibi alanlarda uzman olanlar burada klinik açabilir. Çok fazla ilgi gösterilen saç ekimi ve estetik konusunda ilgi yoğun olacaktır. İran’da yapılabilecek işler arasında diğerleri de şunlar olabilir.

 

  • Altın satmak
  • Demir çelik satışı
  • Ceviz satışı
  • Kozmetik ürünleri satışı
  • Tekstil ürünleri üretimi
  • Çeyiz ürünleri satışı
  • Makyaj ve dermokozmetik ürünleri satışı

 

 

Tabi her satış yapmak ve iş kurmak isteyenin işi kolay olmayacaktır. Profesyonel hizmet almak isteyenler, her zaman çözüm odaklı bir iş planı yaparak girişim yapmalıdır. İnşaat ve tıp sektörü bu ülkede çok merak edilen sektörlerdir ve buradaki iş imkanları Türk kökenli şirketler aracılığıyla sizin de elde edeceğiniz fırsatlar yaratabilirsiniz.

 

Sektör ne olursa olsun, başarılı sonuçlar almanızı sağlayacak birçok plan yapabilirsiniz. Ama bu ülkede oturma ve çalışma iznine sahip olmanız gerektiğini çok iyi bilmelisiniz. Çalışma izniniz yoksa İran’da iş kurup çalışmak da mümkün olmayacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın