İsviçre’de Çalışmak İsviçre’deYaşam Ve İş Fırsatları

 İsviçre’de Çalışmak İsviçre’deYaşam Ve İş Fırsatları

İsviçre’de Çalışmak İsviçre’deYaşam Ve İş Fırsatları

Her insanyüksek yaşam kalitesinde hayatını idame ettirmek ister. Peki bu hayali gerçekleştirmek için ne yapabilirsiniz.

İsviçre’de yaşam maliyetli olsa bile dünyanın en yüksek yaşam kalitesini sağlayan ülkelerden bir tanesidir. İsviçre, en güvenli ülkelerinden bir tanesidir. Yıllardır boyunca tarafsızlığı ile adından söz ettiren. İsviçre, dünyanın en iyi saatlerinin üretimini de gerçekleştirir. Ülke, birleşik kantonlardan bir araya gelmektedir. İsviçre’de dört resmi dil yer alır. Komşu ülkenin etkisi İsviçre’nin her tarafından hissedilmektedir.Özellikle yemek alanında Fransız gastronomisinin etkileri görülür. İsviçre, kendi gelenek ve renklerine sahip uluslardan bir tanesidir. İsviçre nüfusunun% 65’ini Almanlar ve İsviçreliler oluşturur. Farklı kantonların temsilcileri arasında ilişkiler sıcak değildir.Özellikle Alman ve Fransız kantonları arasında bu durum ciddi şekilde hissedilir.

İsviçre’de İş İmkanları

İsviçre iş imkanları konusunda farklı pozisyonlarda ilanlar yayınlar. Ülke aracı kurumlar üzerindenişçileri bünyesine katar. İsviçre yabancı işçi konusunda hassas davranan ülkelerden bir tanesidir. İş başvurusu yapanların ilk olarak kalifiyeli eleman ya da donanımlı işçi olması istenen özelliklerden bir tanesidir. İşçi hakları konusunda taviz vermeyen ülkeyabancı işçilerin bütün evrak ve belgelerinin eksiksiz olması konusunda titiz bir çalışma yürütür.

İsviçre’de Çalışmak İsviçre’deYaşam Ve İş Fırsatları

Neler Sunuyor?

İsviçre’de farklı süreleri kapsayan çalışma izinleri yer alır. Günümüzde üç farklı İsviçre oturum izni bulunur, Bu izinle L,B ve C oturumudur. L oturumu kısa süreli ve geçici çalışma iznidir, B oturumu ise yıllık çalışma izni verir. C oturumu sizlere İsviçre’de süresiz çalışma izni sunar. İş başvurusu yapmadan önce aracı sitelerden ya da ilgili kurumlardan detaylı bilgi almanız gerekir. Ülke yetkilileri tarafından verilen oturum belgeleri sizin için kimlik kartı seviyesindedir.

Refah seviyesi yüksek olan İsviçre kişi başına düşen yüksek gelir ile insanların hayallerini süslüyor.Sınır ülkelerden pek çok kişi oturum izninden yararlanmaktadır. G oturumu olarak adlandırılan bu izin sayesinde sınır komşularına özel olarak çıkartılır. Bir yıl sürenbu izin türüsüre dolduktan sonra tekrar yenileme imkanına sahipsiniz. Sizde hayalleri süsleyen bu ülkede çalışmayı planlıyorsanız ülkenin konsolosluğundan bilgi alabilirsiniz.

İsviçre İş Başvurusu

Göçmen olarak başvurankişiler için İsviçre son derece seçici davranmaktadır.Sürekli olarak denetim gerçekleştiren ülkeyapmış olduğusıkı kontroller ile kaçak işçiye müsaade etmemektedir.Ülkede çalışmak için tüm belgelerinin ve evraklarının tam olmasını isteyen İsviçre işçi hakları konusunda da en gelişmiş ülkelerden bir tanesidir.

Hangi Meslekler Popüler

İyi eğitimli çalışanlara önem veren İsviçre’de önümüzdeki on yılda yaklaşık yarım milyon işçi talep edeceği düşünülüyor.Dijitalleşme ve demografik değişim bu ihtiyacın ortaya çıkmasına neden oluyor. İsviçre’deçalışmak için başvuranlardan daha çokkişi emekliliğe ayrılıyor. Yapılan araştırmalara göre İsviçre’de yediemin, denetçi ve vergi danışmanı eksiği kendisini sıklıkla hissettiriyor. İkinci sırada elektrik, makine ve inşaat alanlarında tekniker açığı yer alıyor. En çok ilgi gösterilen iş alanı ise mühendislik olarak göze çarpıyor. Sizde yeni bir hayata adım atmak için İsviçre’de iş başvurularını yapabilirsiniz. Yüksek hayat standartlarını sizlerle bir araya getiren ülke çalışan hakları konusunda en katı ülkelerden bir tanesidir.

Kanada da Çalışma İmkanı

Almanyada Çalışma İmkanı

Katarda Çalışma İmkanı 

Kına Gecesi Organizasyonu

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın