Katar’da Çalışmak ve İş Olanakları

 Katar’da Çalışmak ve İş Olanakları

Katar’da Çalışmak ve İş Olanakları

Ülkemizin son günlerde en önemli uluslararası partnerleri arasında yer alan Katar’da çalışmak ve iş olanakları oldukça kolay olmaktadır. İş dünyasını büyük oranda etkileyen Türkiye ile ilişkileri sayesinde ülkemizde bulunan firmalar Katar da daha fazla iş yapmaktadır.

Katar Hakkında Her Şey

Katar’da çalışmak ve iş olanakları iki ülke arasında olan ilişkilerin daha iyi olmasından dolayı pek çok kişi tarafından araştırılan konuların başında gelmektedir. Katar yaklaşık olarak 2.5 milyon nüfusu bulunmakta ve yüz ölçümü ülkemizden neredeyse 70 kat daha küçük olmaktadır. Orta doğu coğrafyasının en küçük ülkelerinden biri olmaktadır. Küçük olmasına rağmen iş olanakların fazla olduğu dünya ülkeleri arasında yer almaktadır.

Çok hızlı büyüyen ekonomisinin yanı sıra 2022 yılında dünya kupasına ev sahipliği yapacak olması diğer ülkelerde yaşayan yabancıların Katar da çalışmak için büyük bir fırsat doğurmaktadır. Burada suç oranı yok denecek kadar az olması ne kadar güzel ve yaşanası bir ülke olduğunu ortaya koymaktadır. Ülke dünyada kişi başına gelir listesi yapıldığında ilk sırada yer almaktadır. Burada yıllık ortalama yaklaşık 125 bin dolar civarında gelir elde etmektedir. Bu rakam dünyada bulunan tüm ülkelerdeki insanlar için büyük oranda cazip gelmektedir.

Katar’da Çalışmak ve İş Olanakları

Katar’da İş Olanakları Nelerdir?

Katar’da iş imkanları ülke ekonomisinin oldukça iyi olmasından dolayı çok daha geniş olmaktadır. 2022 yılında düzenlenecek olan dünya kupası sayesinde inşaat sektörü ve bu sektörün oluşturduğu yan sektörlerde çok fazla iş olanakları meydana gelmektedir. Ayrıca petrol ve doğalgaz şirketlerinin yanı sıra özellikle hizmet sektöründe de rahatlıkla iş bulmak mümkün olmaktadır. İnşaat sektöründe vasıflı ve vasıflı işçilere ihtiyacı olan ülkede vasıfsız işçi maaşları yaklaşık olarak 200 dolar civarında olmaktadır. Bundan dolayı ülkemizden giden işçiler petrol, doğalgaz şirketleri ve hizmet sektöründe çalışmayı tercih ederler.

Katar İş İlanları Hakkında

Pek çok kişinin yeni gözdesi haline gelen Katar’da iş ilanları için ülkenin kendi bilgileri bulunan yerlere internet üzerinden girmek mümkün olmaktadır. Ülkenin tüm iş ilanlarını görebileceğiniz sayfayı incelemeniz durumunda kendinizi en uygun olan işi tercih edebilirsiniz. Platformda yer alan en önemli iş ilanları arasında en fazla Katar’da inşaat mühendisliği, yönetici, makine mühendisliği, muhasebe ve müşteri hizmetleri rağbet görmektedir. Kendinize en uygun olan işi tercih ederek inceleme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu mesleklerin maaş durumu en fazla olanı ile işçi olarak gitme şansınız bulunmaktadır.

Portekizde Çalışmak ve İş Olanakları

Gemi Adamı Olmak Gemilerde Çalışmak

İsviçrede Çalışmak ve İş Olanakları

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın